افزایش ۴۰ درصدی زایمان های بدون درد در بیمارستان امام رضا (ع)

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع)، زایمان بدون درد در این مرکز با استقبال ۴۰ درصدی مادران باردار روبرو بوده است.

دکتر امین والی پور سرپرست مرکز با بیان این خبر اذعان داشت: زایمان بدون درد به عنوان یک روش کاملا علمی و با هدف تسهیل و آرامش خاطر مادران باردار در امر زایمان مورد توجه قرار داشته و این خدمت از تیر ماه ۹۹ در این مرکز رسماً ارائه گردیده است.

وی تصریح کرد: زایمانهای بدون درد در بیمارستان لار با دو روش اسپاینال(تزریق دارو) و انتونوکس(استنشاق دارو) انجام می گردد. طبق نظرسنجی از مادران بارداری که تاکنون با این روش ها زایمان نمودند حدود ۸۰ درصد از درد زایمان بیمار کاهش یافته و فرایند زایمان در شرایط بهتر و کم دردتری انجام می شود.

دکتر والی پور با بیان این نکته که روشهای علمی نوین شرایط را برای زایمان طبیعی مادران باردار تسهیل کرده افزود: در طول فرایند زایمان علاوه بر ماما، پزشکان متخصص زنان و زایمان و بیهوشی نیز بر وضعیت مادر نظارت داشته و تا اتمام این فرایند او را همراهی می کنند. ایشان خاطر نشان کرد:با توجه به عوارض و مشکلات ناشی از عمل سزارین و همچنین کاهش درد در زمان زایمان با انجام روش های جدید زیر نظر متخصصین مربوطه، خوشبختانه پذیرش زایمان طبیعی برای مادران راحت تر شده و موارد درخواست عمل سزارین از سوی آنها کاهش یافته است.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.