بخش اطفال

مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) لارستان
بخش اطفال

 

پیشرفت در امر مراقبت از کودکان و نوزادان در سالیان اخیر سرعت پیداکرده و تحقیقات انجام شده در رشته پزشکی، روش های موفقیت آمیز از طریق مصرف داروها، شیوه های جراحی و توجه به بعد روانشناسی را مطرح کرده است. هدف اصلی در پرستاری کودکان، بهسازی مراقبت از کودکان و خانواده آنهاست و چون کودکان اکثریت جامعه را در بسیاری از کشورها تشکیل می دهند لذا باید توجه خاصی به این قشر آسیب پذیر نمود.

بخش اطفال بیمارستان امام رضا (ع) لارستان در طبقه اول قرار گرفته است و اطفال تا سنین 18 سال و نوزادانی که نیاز به مراقبت های ویژه ندارند در این بخش بستری می شوند. در این بخش بیماران با تشخیص های مسمومیت، گزیدگی ، تشنج، اسهال و استفراغ، فاویسم، بیماریهای دستگاه ادراری و تنفسی، مننژیت، عفونت خون، نارسی و ... توسط پرستاران مجرب و با تجربه و پزشکان متخصص، خدمت رسانی می شوند.

این بخش دارای 5 اتاق بستری اطفال ، 2 اتاق بستری نوزاد و دو اتاق ایزوله می باشد که در شرایطی خاص از اتاق ها به عنوان اتاق خصوصی نیز می توان استفاده کرد. اتاق تغذیه با شیر مادر ، اتاق کنفرانس، اتاق پروسیجر و اتاق بازی جهت رفاه حال بیماران مهیا می باشد. همه اتاق ها دارای کاناپه همراه بیمار و محلول ضدعفونی کننده دست می باشد .

مراقبت های فتوتراپی نیز جهت برطرف شدن زردی نوزادان با استفاده از دستگاه های فتوتراپی  تونلی در این بخش زیر نظر متخصصین اطفال و نوزادان انجام می گردد.

***برای دانلود بروشورهای مربوطه روی دکمه دانلود کلیک کنید.