برای اولین بار در بیمارستان امام رضا (ع)

برای اولین بار در بیمارستان امام رضا (ع

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) دکتر غلامرضا خدادادی از عمل آندوسکوپی سینوس با دستگاه جدید شیور برای اولین بار در این مرکز خبر داد. 

دکتر خدادادی با اشاره به مزایای استفاده از دستگاه شیور برای انجام عمل جراحی آندوسکوپی سینوس افزود: با استفاده از این دستگاه جراحی سینوزیت مزمن در زمان بسیار کوتاه تر، کیفیت بالا تر، کمترین خونریزی و پایین ترین عوارض انجام می‌شود.

دکتر سارا ارژنگ متخصص گوش و حلق و بینی این مرکز با تشریح کاربرد دستگاه شیور در اعمال جراحی سینوزیت یادآور شد، یکی از بیماری‌های شایع در گروه تخصصی گوش و حلق و بینی، بیماری رینو سینوزیت مزمن می‌باشد که این بیماری نیاز به درمان دارویی طولانی مدت و در مواردی درمان جراحی همراه با درمان دارویی می‌باشد. استفاده از این دستگاه باعث عمل جراحی کاملتر در یک جلسه بوده و احتمال عود بیماری خصوصا در افرادی که دارای پولیپ بینی می‌باشند کاهش می یابد متخصص ENT بیمارستان امام رضا (ع) پیشرفت علم پزشکی را بسیار سریع خواند و تشریح کرد: روشهای قدیمی جراحی سینوس تقریبا کاربرد کمی داشته و اکنون روش پیشرفته جراحی عملکردی آندوسکوپیک سینوس ها در درمان بیماران به کار برده می‌شود که در این روش میزان آسیب به بافت‌های بیمار کمتر بوده و با دستگاه آندوسکوپی سینوس انجام می‌گیرد. دکتر ارژنگ همچنین تاکید کرد، با گذر زمان و افزایش روزافزون دستگاه‌های مختلف و بهتر شدن کارایی دستگاه ها، عمل جراحی FESS به روش متداول در جراحی سینوس و برخی جراحی های مغز تبدیل شده است. وی اذعان داشت که دستگاه شیور (shaver) یکی از دستگاه های آندوسکوپی سینوس است که باعث کاهش آسیب به بیمار، درمان بهتر، کاهش زمان عمل، سرعت عمل بالا و خونریزی کمتری در حین و بعد از عمل شده و ترمیم همزمان بافت را به دنبال دارد.

گفتنی است این دستگاه با هزینه ای بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان توسط خیر محترم و بزرگوار لارستانی خریداری و به اتاق عمل این بیمارستان اهداء گردید. 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.