توصیه های ریاست مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) در مورد مزایای زیست محیطی شیرمادر به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

دکتر بهزاد رضایی در ادامه این مطلب در مورد مزایای زیست محیطی شیرمادر این گونه بیان می دارد: ترفیع تغذیه با شیر مادر به عنوان بخشی از تغذیه خوب، امنیت غذایی و کاهش فقر است. تغذیه با شیر مادر زیربنای زندگی سالم، یک راه حل جهانی برای فراهم نمودن فرصت های برابر و شروع عادلانه زندگی برای تمام افراد می باشد. شیر مادر غذای طبیعی و تجدید پذیر است که از لحاظ زیست محیطی ایمن و سبز است، زیرا تولید و عرضه آن به مصرف کننده بدون آلودگی، بسته بندی یا تولید زباله می باشد، در مقابل تغذیه مصنوعی اثرات زیست محیطی قابل توجهی دارد که موجب تخریب طبیعت، تهی کردن منابع طبیعت و تغییرات اقلیمی به راههای مختلف می شود. کارخانجات لبنی باعث تولید گازهای گلخانه ای می‌شوند. علاوه بر این، تولید، بسته بندی، ذخیره سازی، توزیع و اماده‌سازی فرمولای شیرخواران شامل مصرف قابل توجه سوخت های فسیلی و مقادیر زیادی آب می شود. بنابراین تغذیه مصنوعی در انتشار گازهای گلخانه ای و کمبود آب مشارکت دارد و تغییرات اقلیمی را بیشتر تشدید می کند. ایجاد یک جهان پایدار و همگن تر از طریق تلاش ها برای پایان دادن به فقر محافظت از سیاره ها و اطمینان از کامیابی و موفقیت ها می باشد در پایان از کلیه پرستاران شاغل ر بخش های زایشگاه، زنان، ان آی سیو و اطفال مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) که با تلاش‌های بی وقفه و دلسوزانه در امر آموزش و ترویج تغذیه با شیر مادر خصوصاً در ایام شیوع بیماری کرونا فعالیت می نمایند تشکر و قدردانی و سلامتی و سربلندی همه آنان را از خداوند متعال خواستارم.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.