۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی فشار خون

بیماری های قلبی عروقی با ۱۸/۶میلیون مرگ و میر، مهم ترین عامل مرگ و میر از کل موارد مرگ محسوب می‌شود که یکی از عوامل ایجادی آن فشارخون بالا است و چون نیمی از مبتلایان از ابتلا به بیماری خود آگاه نیستند باعث افزایش خطر مرگ و میر زودرس می شود.
همه افراد باید از سن ۳۵سالگی فشارخون خود را اندازه گیری کنند.اندازه گیری فشارخون باید هرماه یا حداقل هر ۲ الی ۳ماه انجام شود و در این میان افراد مشکوک به فشارخون بالا در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) “سوپروایزر آموزش سلامت”
سرکار خانم سعیده فرامرزی حقیقی
عنوان کرد:عوامل زیادی در ایجاد فشارخون بالا تاثیر دارند از جمله مصرف زیادنمک،
بی تحرکی یا کم تحرکی،اضافه وزن یا چاقی، استرس و فشارهای ناشی از آن که با داشتن یک برنامه غذایی سالم و فعالیت ورزشی می توان از این بیماری پیشگیری کرد.
طبق تحقیقات انجام شده با شیوع ویروس کرونا، چاقی و اضافه وزن در دختران و پسران سنین ۶ تا ۱۲ساله افزایش چشمگیری داشته است که این خود از عوامل خطر شیوع فشارخون بالا در این گروه سنی می باشد.
۲۷اردیبهشت ماه۱۴۰۱  مصادف با ۱۷ می ۲۰۲۲ روز جهانی فشارخون نامیده شده است. به این مناسبت غرفه غربالگری فشارخون دربیمارستان امام رضا (ع) لار برگزار گردید. در این غرفه مراجعین به مرکز درمانی امام رضا(ع) از نظر بالا بودن فشارخون مورد غربالگری قرار گرفتند و به آنها درباره این بیماری اطلاع رسانی گردید. همچنین بیمارانی که فشارخون بالا داشتند به کلینیک فشارخون واقع در درمانگاه هاشمی زاده ارجاع داده شدند

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.