معرفی-توسعه پژوهش

مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع)

معرفی:

1-الف) معرفی مرکز:

مرکز توسعه پژوهش‌های بالینی به همت معاونت محترم پژوهشی دانشکده علوم پزشکی لارستان و مسئول محترم مرکز آموزشی درمانی در سال1398در محل بیمارستان افتتاح گردید.این مرکز تحت نظارت ریاست و معاونت آموزشی بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشکده علوم پزشکی مشغول به فعالیت می‌باشد.

کلیه خدمات و تسهیلات پژوهشی  این مرکز  با پرداخت کمک هزینه معاونت پژوهشی دانشکده علوم پزشکی ارائه می‌گردد.

هدف از راه اندازی این مرکز گسترش کمی و کیفی پژوهشهای بالینی از طریق توانمندسازی اعضاء محترم هیأت علمی بالینی،دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمینه‌ها از طریق ارائه مشاوره‌های لازم در مراحل مختلف انجام یک پژوهش و اجرای کارگاههای آموزشی مورد نیاز می‌باشد.

هدف اصلی این مرکز تسهیل انجام پژوهشهای بالینی توسط اعضای هیأت علمی بالینی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران از طریق ارائه خدماتی است که فرآیند تولید محصول پژوهش‌های بالینی یعنی مقالات علمی را از زمان تحقیق ایده تا چاپ در مجلات معتبر را در برمی‌گیرد.

فعالیتها و خدمات واحد توسعه پژوهشهای بالینی : مشاوره آمارو اپیدمیولوژی، مشاوره مقاله نویسی، مشاوره طراحی پژوهش و تهیه پروپوزال طرحهای تحقیقاتی، فعالیتهای توانمندسازی

 

معرفی واحد پژوهش در آموزش:

واحد پژوهش در آموزش یکی از زیرمجموعه‌های مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی (EDC) دانشگاه علوم پزشکی لارستان است که با هدف ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی در زمینه آموزش از طریق گسترش فرهنگ پژوهش در آموزش، هدفمند کردن تحقیقات آموزشی، ارائه مشاوره‌های پژوهشی و بسترسازی تصمیم گیری‌های آموزشی با استفاده از نتایج طرح‌های کاربردی و نیز گسترش دسترسی به منابع آموزش پزشکی در دانشگاه مشغول به فعالیت می‌باشد.

واحد پژوهش در آموزش تأسیس گردیده است تا در راستای رسالت اصلی معاونت آموزشی دانشگاه که ارتقاء کیفی سطح آموزش در دانشگاه می‌باشد از طریق همکاری و حمایت در انجام پژوهش‌های آموزشی ضمن برطرف نمودن مشکلات و نیازهای آموزشی دانشکده‌ و دانشگاه، گام مؤثری را در ارتقاء کیفیت آموزش در سطح ملی و بین‌المللی بردارد و زمینه تولید و انتقال دانش مربوطه به این حوزه را طی سال‌های آتی ارتقا بخشد.

 

1-ب) رییس مرکز: دکتر محمد آزادگان – متخصص اطفال و نوزادان - معاونت پژوهشی

سرپرست دفتر توسعه پژوهشهای بالینی حامد دلام کارشناس ارشد اپیدمیولوژی

 

1-ج) کارشناس مرکز:

نام و نام خانوادگی: سمانه پاکیزه خو

سمت: کارشناس امور پژوهشی

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد پرستاری گرایش داخلی جراحی

شماره تماس:09380649227

پست الکترونیک s.pakizekho@gmail.con

سوابق علمی: کارشناسی ارشد پرستاری، پرستار بخش اورژانس بیمارستان امام رضا( ع) لارستان، استاد حق التدریس  دانشکده پیراپزشکی داراب